Only logged in users are allowed to enter the chat
Home Poradniki Onrush – Poradnik
Onrush – Poradnik
0

Onrush – Poradnik

302
0

 

Materiał zrealizowany, dzięki uprzejmości Techland Wydawnictwo

 

Onrush zostało stworzone przez nowy dział Codemasters – „Codemasters Evo” – byłych pracowników Evolution, którzy mają na swoim koncie Driveclub i serię Motorstorm. W Polsce gra została wydana przez Techland Wydawnictwo.

Onrush to nietypowa gra zręcznościowo-wyścigowa. Nietypowa, ponieważ tak naprawdę nie ścigamy się z przeciwnikami do mety, tylko zmagamy się, aby osiągnąć wyznaczony cel. Gra oprócz tradycyjnych wyścigów online, w których zmierzymy się z innymi graczami 6vs6, posiada tryb dla jednego gracza – karierę Supergwiazdy, gdzie na końcu przygody stoczymy walkę o Puchar Założyciela – turniej składający się z pięciu wyścigów. Gra oferuje cztery tryby wyścigów. Pierwszy OVERDRIVE, polega na zbieraniu punktów poprzez wykorzystanie doładowania. Drugi COUNTDOWN, polega na przejeżdżaniu bramek. W trzecim LOCKDOWN musimy przejmować strefy, a w czwartym SWITCH, wymusić na drużynie przeciwnej wykorzystanie wszystkich zamian.

W grze znajdziemy 8 klas pojazdów. Dwa motocykle i sześć samochodów, które to zostały podzielone na trzy kategorie: buggy, zwykłe i ciężkie pojazdy. Każda maszyna posiada inną klasyfikację i umiejętność specjalną, którą będziemy mogli użyć na torze, po naładowaniu zbiornika “rush”. Umiejętności maszyn pozwalają na stawianie blokad za nami, wywołaniu po udanym skoku fali uderzeniowej, czy spowodowaniu fali, która ściąga przeciwników na boki. Tak jak każda umiejętność jest inna, to i każdą trzeba będzie ładować w inny sposób. Motocykle potrzebują trików i akrobacji powietrznych, natomiast ciężkie pojazdy – eliminacje przeciwników.

Graficznie gra prezentuje się świetnie. Mapy są wielopoziomowe, dobrze rozbudowane. Przyjdzie nam się ścigać po przeróżnych trasach i w różnych warunkach pogodowych. Połączenie śniegu, nocy i nadmiernej prędkości jest dobrze odwzorowane. Praktycznie nic nie widzimy. Przygotowany soundtrack dobrze wkomponuje się w chaotyczną jazdę. Tempo muzyki w chwili wyskoku zwalnia na moment, aby po wylądowaniu ponownie wróciło do swojego rytmu.

Osobiście, to po pierwszym trailerze czekałem za Onrush i się nie zwiodłem. Po ograniu bety i osiągając w niej 25 poziom, wiedziałem, że to gra dla mnie, po prostu nie mogłem oderwać się od niej. Jednak pierwsze wrażenie odniosłem mylne, trudno mi było odnaleźć się w tym chaosie oraz pojąć zasady, ale jak to ogarniemy i  zaczniemy rozwalać przeciwników to uwierzcie, daje dużo frajdy. Jeśli mógłbym się do czegoś doczepić to do bardzo małej ilości trybów – cztery to o wiele za mało. Mam tylko nadzieje, że w przyszłości ten problem zostanie naprawiony. Utrapieniem jest również czas powrotu na trasę po eliminacji, 5 sekund trwa naprawdę długo. Po chaotycznej jeździe zostajemy zatrzymani na kilka sekund.

 

 • Trudność zdobycia platyny: 3-4/10
 • Czas potrzebny na zaliczenie platyny: ok. 15-20 godzin (zależy od umiejętności gracza)
 • Wszystkie trofea: 33 (Platyna 1, Złoty 6, Srebrny 7, Brązowy 19)
 • Liczba trofeów offline: 33 (wszystkie pucharki możemy wbić w karierze Supergwiazdy, czyli kampania dla pojedynczego gracza)
 • Minimalna liczba przejść: 1
 • Trofea do pominięcia: 0
 • Zabugowane trofea: 0

 

Przygotowany zestaw pucharków nie jest zbyt skomplikowany, jedynie może zająć nam trochę czasu. Większość wpadnie wraz z progresem w grze, ale jest kilka pucharków, na które trzeba zwrócić uwagę, już na samym początku gry.

Jak wspomniałem powyżej w przeglądzie, wszystkie pucharki wbijemy w karierze Supergwiazdy. Czeka tam na nas 51 wyścigów, do których zostały dodane różne wyzwania. Niestety pucharek ENTER YOUR INITIALS (zdobądź najwyższą pozycję w Klasyfikacji supergwiazd), wymaga zaliczenia wszystkich wyzwań. Za każde wyzwanie dostajemy punkty w postaci gwiazdek. Aby zdobyć powyższy pucharek, będziemy musieli zebrać 10295 gwiazdek. Co niektóre wyzwania są bardzo proste, przy niektórych potrzebowałem ze 3-4 próby, ale żaden nie zatrzymał mnie na jakiś dłuższy czas. Polecam wykonywać je po kolei i na bieżąco odhaczać.

Drugi pucharek, o którym trzeba wspomnieć i mieć go na uwadze już od pierwszego wyścigu to Eat DiRT (Zdobądź 50 medali „SZACH-MAT!”). Jest to kłopotliwy pucharek, ponieważ wymaga określonej eliminacji przeciwników, mianowicie WYMELDOWANIA. Polega ono na tym, że jadącego obok przeciwnika, musimy zepchnąć na przeszkodę. Niestety brązowy medal SZACH-MAT zdobędziemy, jeśli tym sposobem wyeliminujemy przynajmniej dwóch/trzech przeciwników w jednym wyścigu. Także jak sami widzicie, trzeba wykorzystywać każdą okazję, ponieważ trochę nam zejdzie przy tym pucharku. Więcej znajdziecie przy jego opisie, jak i moje, przykładowe eliminacje tym sposobem.

Trzecim i ostatnim pucharkiem, który jest wart wspomnienia w mapie przejścia to Geared Up (Zbierz co najmniej 250 sztuk sprzętu). Dlaczego? Ponieważ prawdopodobnie tylko on będzie dzielił nas od platyny. Zejdzie nam najdłużej, ponieważ będziemy musieli osiągnąć coś ok. 80 poziomu.

 

ONRUSH
Zdobądź wszystkie puchary w grze ONRUSH


Gratulację! Zostałeś supergwiazdą i zdobyłeś platynowy dzbanek!

 

What does this button do?
Użyj doładowania po raz pierwszy


Pierwsze trofeum, które wpadnie podczas samouczka. Wystarczy użyć doładowania, czyli wcisnąć .

 

No Hard Feelings
Zapoznaj się z pojazdem sparingowym


Drugie trofeum, które wpadnie podczas samouczka. Pojazdy sparingowe to szare maszyny, które będą towarzyszyć nam podczas wyścigów. W samouczku wystarczy wyeliminować jeden taki pojazd.

 

Stay on Target
Wyeliminuj przeciwnika!


Trzecie trofeum, które wpadnie podczas samouczka. Nie trzeba nic tłumaczyć, wpadnie po eliminacji pierwszego przeciwnika.

 

Ready for the RUSH
Użyj efektu RUSH po raz pierwszy


Czwarte i ostatnie trofeum, które wpadnie podczas samouczka. Efekt RUSH ładujemy za pomocą doładowania. Te natomiast zdobędziemy poprzez eliminacje przeciwników, akrobacje w powietrzu lub za brawurową jazdę. Efekt uruchamiamy za pomocą .

 

Origins
Supergwiazda – rozpocznij „Origins”


Pucharek otrzymamy za wygranie pierwszego wydarzenia – Początek – w rozdziale Origins. Będzie to mecz OVERDRIVE. Dodatkowo będziemy mieli dwa wyzwania do spełnienia: Zebrać 1200 punktów i wygrać mecz.

 

Off the GRID
Uzyskaj 5. poziom gracza


Piąty poziom gracza wpadnie naprawdę szybko. Więcej szczegółów przy Dizzy Heights.

 

Ground Pound
Wykonaj eliminację „MIAZGA!”


Eliminacja „MIAZGA!” to jedna z moich ulubionych. Polega na wyskoczeniu z rampy i spadnięciu na pojazd przeciwnika. Nie jest to zbyt skomplikowane. Wystarczy siedzieć mu na ogonie, razem wyskoczyć i grawitacja zrobi swoje. Na pewno zaliczycie niejednokrotnie miażdżących eliminacji. Na szczęście pucharek wymaga tylko jedną taką akcję. Poniżej znajdziecie filmik, z moich wyczynów:

 

Paying your disrespects
Zniszcz 5 nagrobków w jednym meczu


Przeciwnicy, jak i pojazdy sparingowe po zniszczeniu, pozostawiają po sobie nagrobki. Wystarczy w jednym meczu zebrać pięć takich nagrobków, aby zdobyć trofeum. Raczej nikt nie powinien mieć z tym problemu, w moim przypadku wpadło mi, nawet o tym nie wiedząc. Gdyby ktoś jednak miał z tym problemy to najlepszy będzie do tego wyścig OVERDRIVE z pięcioma rundami. Wyścig trwa do trzech wygranych rund, więc kilkukrotnie okrążymy mapę i na pewno zbierzemy wymaganą ilość.

 

Uprising
Supergwiazda – odblokuj „Uprising”


Uprising to drugi rozdział w karierze Supergwiazdy. Odblokujemy go zdobywając 115 gwiazdek. Te natomiast zdobędziemy wypełniając wyzwania w poprzednich wyścigach.

 

Which way is up?
Wykonaj akcję „LATAJĄCY PAW”


Pucharek, z którym głowiłem się najdłużej, a w rzeczywistości nie jest taki skomplikowany. Do wykonania tej akcji będzie nam potrzebna odpowiednia mapa, którą znajdziemy w pierwszym rozdziale Origins – mecz Postrzelony. Tam będzie dostępny tylko pojazd VORTEX i myślę, że tylko nim możemy taką akcję wykonać. Naszym zadaniem jest wykonanie minimum czterech beczek. Na mapie znajdziemy jedno takie miejsce, które idealnie się do tego nadaje. Po upadku musi pojawić się informacja o udanej akcji: . Wykonanie całej akcji znajdziecie poniżej:

 

#Crashtag
Zdobądź 10 odznak


Odznaki zdobywa się za wygrane mecze, za pojazdy, za postacie, które brały w nich udział oraz przeróżne akcje i eliminacje. Łącznie jest 9 kategorii, które się liczą do pucharka (kategoria Początki nie jest liczona). Nie będzie problemu z zebraniem 10 odznak. Wpadną bardzo szybko, podczas kariery Supergwiazdy.

 

Fashion Victim
Spersonalizuj każdą z 12 postaci


Tak jak w opisie, jest 12 postaci. Przy każdej musimy zmienić Strój lub Świętowanie, Triki natomiast nie są liczone. Tutaj będziemy potrzebowali trochę lootboxów, które zdobywa się za poziom. W nich to znajdziemy poszukiwany sprzęt. Po spersonalizowaniu dwunastej postaci, pucharek wpadnie na konto.

 

Classy
Spersonalizuj każdą z 8 klas


Tak jak w opisie, jest 8 klas pojazdów. Dwa motocykle i 6 samochodów. Przy każdej musimy zmienić wygląd pojazdu i pucharek wpadnie na konto. Tutaj będziemy potrzebowali trochę lootboxów, które zdobywa się za poziom. W nich to znajdziemy poszukiwany sprzęt.

 

Stampede!
Rozegraj 10 meczów OVERDRIVE


OVERDRIVE to wyścigi polegające na zdobywaniu punktów za pomocą doładowania i efektu RUSH. Im więcej eliminujemy przeciwników oraz wykonamy akrobacje, tym więcej zdobędziemy punktów dla swojej drużyny. Ekipa, która pierwsza osiągnie wymaganą ilość, wygrywa rundę. Pucharek wymaga rozegrania 10 takich meczy. W karierze Supergwiazdy będzie o wiele więcej.

 

Another Consonant Please
Rozegraj 10 meczów COUNTDOWN


COUNTDOWN to wyścigi polegajcie na przejeżdżaniu przez bramki. Każdy przejazd dodaje czas do timera swojej drużyny. Zasady są proste… ekipie, której czas się skończy, przegrywa. Pucharek wymaga rozegrania 10 takich meczy. W karierze Supergwiazdy będzie o wiele więcej.

 

Not now chief, I’m in the Zone
Rozegraj 10 meczy LOCKDOWN


LOCKDOWN to bardziej strategiczne wyścigi. Polegają na kontrolowaniu i przejęciu stref, które pojawią się na naszej trasie. Strefa jest przejmowana, kiedy liczba pojazdów znajdujących się w niej jest większa, niż pojazdów z drużyny przeciwnej. Ekipa, która jako pierwsza osiągnie wymaganą liczbę przejętych stref, wygrywa. Pucharek wymaga rozegrania 10 takich meczy. W karierze Supergwiazdy będzie o wiele więcej.

 

We’re DRINKING, Karen!
Rozegraj 10 meczów SWITCH


SWITCH to wyścigi, które polegają na zamianie. Każdy uczestnik wyścigu startuje z trzema zamianami. Jak zostanie wyeliminowany, przesiada się do inne pojazdu, tak zwana “zamiana”. Wygrywa drużyna, która zmusi przeciwną ekipę, do wykorzystania wszystkich zamian. Pucharek wymaga rozegrania 10 takich meczy. W karierze Supergwiazdy będzie o wiele więcej.

 

Regeneration
Supergwiazda – odblokuj „Regeneration”


Regeneration to trzeci rozdział w karierze Supergwiazdy. Odblokujemy go zdobywając 500 gwiazdek. Te natomiast zdobędziemy wypełniając wyzwania w poprzednich wyścigach.

 

Geared Up
Zbierz co najmniej 250 sztuk sprzętu


Będzie to prawdopodobnie ostatni pucharek, który będzie dzielił Was od platyny. Sprzęt możemy zdobyć na dwa sposoby. Pierwszy to z lootboxów. Zdobywamy je, za osiągnięcie nowego poziomu. W każdym znajdziemy po 3 sztuki. Matematycznie wychodzi tak: 250 sprzętu : 3 sztuki = 83 poziom. Wszystko się zgadza, jeśli dążycie do platyny, to czeka Was trochę grindowania.

Drugi sposób to kredyty, które otrzymujemy za zdobycie określonej odznaki. Możemy sobie kupić za nie nowy sprzęt (polecam wykorzystywać je na pojazdy). Koszt zależny jest od rzadkości sprzętu. Zielone kosztują 3000 kredytów, niebieskie 5000, a różowe 10000. Oczywiście wykupuje te najtańsze. Sam wykorzystałem ponad 30000 kredytów.

W moim przypadku, pucharek zdobyłem z lootboxa, który wpadł za osiągnięcie 80 poziom.

 

In the Spotlight
Zdobądź 10 wyróżnień dla gracza


Wyróżnienia gracza są pokazywane, po ogłoszeniu najlepszego gracza w drużynie zwycięzców (MVP) i są zależne od rodzaju wyścigów. Tak więc może to być: najwięcej trafionych bramek, najwięcej zaliczonych zmian, najdłuższy czas na motocyklu, czy najwięcej asyst przy eliminacji. Pucharek zdobędziemy, kiedy 10 razy znajdziemy się w wyróżnieniach, zaraz po ogłoszeniu gracza MVP, które niestety nie jest liczone do pucharka. Liczbę osiągniętych wyróżnień możemy zobaczyć w jednej z odznak w kategorii SPOŁECZNOŚCIOWE:

 

Burnt Out
Zdobądź 50 medali „ŁOWCA”


Medal „ŁOWCA” dostajemy podczas wyścigów za łączną liczbę eliminacji. Im więcej pojazdów sparingowych oraz przeciwników wyeliminujemy tym lepszy medal dostaniemy. Pucharek nie określa danego medalu, tak więc liczą się do niego brązowe, srebrne, jak i złote odznaczenia.

W odznakach możemy podejrzeć, ile zdobyliśmy medali, ale nie jest to do końca dobrze określone. W kategorii SPOŁECZNOŚCIOWE znajdziemy odznakę ŁOWCA. Posiada dwa cele (przełączamy za pomocą ):

 • Zdobądź medale: Brąz Łowca (10) – nagroda odznaka Statyczna
 • Zdobądź medale: Złoto Łowca (40) – nagroda odznaka Animowana

Tak jak widzicie, po nabiciu 10 pierwszych brązowych odznak, nie będziemy widzieć kolejnych, które zdobędziemy. Nie ma nawet podanych srebrnych, tylko po wypełnieniu pierwszego celu będziemy widzieć zebraną ilość złotych medali, na którą trzeba dobrze napracować podczas wyścigu. Aby zdobyć pucharek wystarczy zbierać same brązowe medale, które powinny pojawiać się prawie w każdym wyścigu.

 

Starpower
Supergwiazda – odblokuj „Starpower”


Starpower to czwarty rozdział w karierze Supergwiazdy. Odblokujemy go zdobywając 1000 gwiazdek. Te natomiast zdobędziemy wypełniając wyzwania w poprzednich wyścigach.

 

Formula 15
Uzyskaj 15. poziom gracza


Piętnasty poziom gracza wpadnie również szybko, co piąty. Więcej szczegółów przy Dizzy Heights.

 

Tag Evolution
Zdobądź 5 superodznak


Superodznaki to odznaki z kategorii UBER. Tak zwane odznaki za odznaki, ponieważ zdobędziemy je za osiągnięcie określonej ilości odznak z innych kategorii. Do pucharka wymagane jest zebranie 5 z nich. W moim przypadku były to:

 • Superodznaka – Supergwiazda (2x – Statyczna i Animowana)
 • Superodznaka – Tryby (Statyczna)
 • Superodznaka – Gracz (Statyczna)
 • Superodznaka – Społeczność (Statyczna)

 

Driving Club
Wykonaj 1000 akcji „SOJUSZNIK TUŻ-TUŻ”


Bardzo proste i nie powinno nam z tym zejść, aż tak długo. Akcja „SOJUSZNIK TUŻ-TUŻ”, polega na tym, aby podczas wyścigu trzymać się blisko gracza ze swojej drużyny. Każda taka akcja, jest oznaczana na dole ekranu. Dodatkowo możemy podejrzeć, ile mamy wykonanych takich czynności. W odznaczeniach, w kategorii SPOŁECZNOŚCIOWE znajdziemy odznakę BLISKO, która o tym informuje. Po wypełnieniu 100, a później 900 akcji, pucharek wskoczy nam na konto.

 

Snowbound
Supergwiazda – odblokuj „Zaśnieżony”


Zaśnieżony to piąty rozdział w karierze Supergwiazdy. Odblokujemy go zdobywając 2000 gwiazdek. Te natomiast zdobędziemy wypełniając wyzwania w poprzednich wyścigach.

 

Superstars
Supergwiazda – odblokuj „Superstars”


Superstar to szósty i ostatni rozdział w karierze Supergwiazdy. Odblokujemy go zdobywając 3400 gwiazdek. Te natomiast zdobędziemy wypełniając wyzwania w poprzednich wyścigach.

 

Founder
Supergwiazda – wygraj w Pucharze Założyciela


Puchar Założyciela to ostatnie wyścigi, które znajdziemy w szóstym rozdziale Superstars. Możemy za nie zabrać się od razu, jak tylko odblokujemy rozdział. Turniej składa się z 5 wyścigów:

 • Runda 1 – wyścig OVERDRIVE
 • Runda 2 – wyścig SWITCH
 • Ćwierćfinał – wyścig OVERDRIVE
 • Półfinał – wyścig LOCKDOWN
 • Finał – wyścig COUNTDOWN

Jedynym celem turnieju jest to, aby go wygrać. Tak więc, jeśli będą problemy i nie zostanie wypełniony cel wyścigu, wciskamy i wybieramy Uruchom ponownie. Zrestartuje nam daną rundę i nie będziemy musieli powtarzać całego turnieju od nowa, w razie przegranej.

 

Eat DiRT
Zdobądź 50 medali „SZACH-MAT!”


Najbardziej upierdliwy pucharek z całego zestawienia i radzę mieć go na uwadze już od pierwszego wyścigu. Medale „SZACH-MAT!” zdobywamy za wykonanie eliminacji “WYMELDOWANIE”, czyli zepchnięcia przeciwnika na przeszkodę. Najgorsze jest to, aby w ogóle pokazał się brązowy medal, musimy wykonać ze trzy takie eliminacje. Oczywiście, jak nam będzie dobrze szło i tym sposobem w jednym wyścigu, będziemy eliminować przeciwników to zdobędziemy srebrne oraz złote medale. Osobiście nie zdobyłem, ani jednego złotego medalu, srebrny kilka razy się trafił.

W odznakach możemy podejrzeć, ile zdobyliśmy medali, ale nie jest to do końca dobrze określone. W kategorii SPOŁECZNOŚCIOWE znajdziemy odznakę SZACH-MAT! Posiada dwa cele (przełączamy za pomocą ):

 • Zdobądź medale: Brąz Szach-Mat (10) – nagroda odznaka Statyczna
 • Zdobądź medale: Złoto Szach-Mat (40) – nagroda odznaka Animowana

Tak jak widzicie, po nabiciu 10 pierwszych brązowych odznak, nie będziemy widzieć kolejnych, które zdobędziemy. Nie ma nawet podanych srebrnych, tylko po wypełnieniu pierwszego celu będziemy widzieć zebraną ilość złotych medali, których jak wspomniałem wyżej, ani razu nie zdobyłem. Aby zdobyć pucharek wystarczy zbierać same brązowe medale. Na poniższym filmie znajdziecie kilka eliminacji typ sposobem:

 

Dizzy Heights
Uzyskaj 30. poziom gracza


Do levelowania będzie nam potrzebne połączenie z internetem. Poziom gracza zwiększamy poprzez medale, które zdobyliśmy podczas wyścigu. Im jest ich więcej, tym więcej dostaniemy punktów doświadczenia. Także tutaj wszystko zależy od nas. Medale dostajemy za zajęcie pierwszego miejsca w wygranej drużynie, za ilość wyeliminowanych przeciwników, jak za sposób i pomoc w eliminacji. Również dostajemy różne medale w poszczególnych wyścigach. Dobry wyścig to taki, w którym zdobyliśmy 3500-4500 punktów. Niestety nasza droga na 30 poziomie się nie skończy. Jeśli chcemy zdobyć Geared Up to czeka nas grindowanie do ok. 80 poziomu +.

 

It’s not an addiction, it’s a lifestyle
Zdobądź 100 złotych medali „CZAS GRY”


Pucharek, z którym miałem problem, ponieważ w grze nie występują żadne złote, srebrne, czy brązowe medale „CZAS GRY”. Okazuje się jednak, że chodzi o odznakę CZAS GRY 1. Aby pucharek wpadł, musimy spędzić 9 godzin w grze. Po zdobyciu tej odznaki, pucharek wpadł mi na konto.

 

ENTER YOUR INITIALS
Supergwiazda – zdobądź najwyższą pozycję w Klasyfikacji supergwiazd


Najwyższa pozycja w Klasyfikacji supergwiazdy, to nic innego, jak wypełnienie wyzwań w każdym meczu. W sześciu rozdziałach kariery znajdziemy 51 wyścigów, a w tym prawie 3 razy więcej wyzwań. Łącznie będziemy musieli zebrać 10295 gwiazdek. Osobiście nie napotkałem, jakiś większych problemów. Może kilka wyścigów powtórzyłem ze 3 razy, ale większość wyzwań zaliczałem za pierwszym razem.

(302)

Radzik Gracz i #TrophyHunter. Kolekcjoner niebieskich pudełek - gier na PS4 i filmów na Blu-rayu. Kinoman i wielki fan Marvela.